IKC speelruimte voor kinderen bij kinderdagverblijf 't Parelbosch in Eindhoven
IKC Aktualności
Udział
Współwłaściciele Bas i Roel opowiadają, dlaczego wciąż inwestują w wyjątkowe doświadczenia związane z zabawą

Wywiad: Ośrodek opieki dziennej 't Parelbosch przechodzi kolejną transformację

Po wielkim sukcesie pierwszych przekształceń w przedszkolu 't Parelbosch w Eindhoven w Holandii, ponownie połączyliśmy siły, aby zamienić jedną z ich lokalizacji w magiczny świat fantazji dla dzieci!

Z przyjemnością pozwolimy współwłaścicielom Bas i Roel de Waal opowiedzieć o ich niezwykłej wizji.

O ośrodku opieki dziennej 't Parelbosch

"Greta van den Bosch założyła kiedyś żłobek w 2001 roku. W 2017 roku wspólnie przejęliśmy żłobek i zainwestowaliśmy, aby wprowadzić naszą wizję w ten biznes." W nazwie "Parelbosch" żyje esencja pani van den Bosch; Greta to w rzeczywistości greckie słowo oznaczające perłę ("parel").

Z myślą o innym podejściu do opieki nad dziećmi i chcąc w jak największym stopniu wspierać rodziny i ich dzieci, 't Parelbosch rozpoczął działalność jako firma prywatna. Później żłobek został rozbudowany o grupy zabawowe, w których oferowana jest edukacja przedszkolna, co pozwoliło 't Parelbosch rozwinąć się w coś, co najlepiej można nazwać prywatnym, społecznym centrum opieki dziennej. "Przez lata świadczyliśmy nasze usługi opieki dziennej dla wielu emigrantów i pomagaliśmy rodzicom w integracji i naturalizacji. Oferujemy pomoc, gdy rodziny z dziećmi nie opanowały jeszcze języka holenderskiego, a także wspieramy rodziców w zakresie zasiłku na opiekę nad dziećmi, wniosków gminnych, opieki wstępnej, opieki poobiedniej, monitoringu i innych formalności."

 

"Jest wiele innych ośrodków opieki dziennej z podejściem społecznym, ale bardzo niewiele z nich jest skłonnych pójść tak daleko jak my".

kącik dziecięcy w świetlicy zapewniający dzieciom dodatkowe doświadczenia
kącik zabaw dla dzieci w przedszkolu z motywem wesołego miasteczka

 

Potrzeby dzieci i pomysły klienta, połączone w jeden projekt

"Czuliśmy, że nasze przestrzenie są trochę nudne, więc nadszedł czas na remont. Długo nad tym myśleliśmy i spędziliśmy wiele godzin w internecie, aby złożyć ładne, nowe wnętrze." Ponieważ woleli nie skończyć z misz-maszem rzeczy, szukali kompletnego rozwiązania dla całej przestrzeni. "Wtedy właśnie znaleźliśmy IKC".

"Ponieważ nie ma nic lepszego dla rozwoju naszych maluchów, uważamy, że bardzo ważne jest, aby dzieci mogły bawić się razem i aby było wiele do odkrycia. Plac zabaw jest dla nich idealnym miejscem do samodzielnego odkrywania rzeczy i razem z innymi dziećmi wymyślania własnych historii, w które mogą się w pełni zanurzyć." Ładny i przestronny daje maluchom to poczucie wolności. A dzięki przemyślanemu projektowi powstrzyma je również przed bieganiem. "W ten sposób nauczyciele mają lepszą kontrolę, a dzięki odpowiedniemu rozplanowaniu wnętrza panuje spokojniejsza atmosfera. W ten sposób nauczyciele mają lepszą kontrolę, a dzięki odpowiedniemu rozplanowaniu wnętrza panuje w nim spokojniejsza atmosfera. Mogą dostosować kąciki zabaw do grupy zabawowej i zajęć na dany dzień!"

Podczas procesu projektowania, IKC otrzymało tak dużo swobody, jak to tylko możliwe, aby wymyślić naprawdę unikalną koncepcję. Jedynym wymaganiem było wprowadzenie pewnego motywu przewodniego w każdym z pomieszczeń, pasującego do nazwy danego pokoju. Niektóre z pokoi w 't Parelbosch mają takie motywy jak magia i czarownice, kraina snów, lunapark, łabędzie gniazdo i las z jeleniami.

"Trudno powiedzieć, który kącik zabaw jest naszym ulubionym. Uważamy, że każdy z kącików zabaw doskonale pasuje do tematu i grupy wiekowej, dla której został stworzony. Ulubiony kącik zabaw dzieci jest również naszym ulubionym!"


Podczas projektowania koncepcji zabaw uwzględniono również grupy wiekowe; przedszkolaki są w stanie lepiej zrozumieć i przyswoić sobie otoczenie niż małe maluchy. Dla tej przestrzeni dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat, nasz zespół IKC Design stworzył imponujące, przyjazne dzieciom projekty, włączając w to, zgodnie z życzeniem klienta, inspirację ukochanymi serialami telewizyjnymi z podobnie kolorowym motywem potworków. "Raz po raz byliśmy bardzo zaskoczeni znacznie lepszymi rezultatami niż mogliśmy sobie wyobrazić".

"Zaproponowano nam wiele opcji i mieliśmy okazję zobaczyć przykłady, zanim podjęliśmy jakiekolwiek decyzje. Zawsze było bardzo jasne, jakie będą wyniki i czuliśmy, że IKC jest skłonne do zrobienia dla nas dodatkowej mili, co było bardzo uspokajające. Instalacja została również wykonana przez przyjaznych techników".

Sala zabaw w przedszkolu z motywem czarownicy
Sala zabaw w przedszkolu z motywem czarownicy

 

Wszyscy mogą cieszyć się pozytywnymi efektami

To nie tylko radość dla dzieci, ale również dla rodziców prawdziwa uczta dla oka. "Regularnie oprowadzamy nowych gości i zawsze są oni tak zachwyceni tematycznymi pomieszczeniami". Chociaż każdy pokój wyraźnie ma za sobą jakąś myśl przewodnią, wszystkie przestrzenie są całkowicie unikalne. "To pomaga nadać im profesjonalny charakter, oprócz kreatywności w samym projekcie".

Czasami zdarza się, że dzieci lub rodzice, którzy kiedyś przychodzili do 't Parelbosch, odwiedzają go ponownie, aby zobaczyć, jak wygląda obecnie. "Ostatnio ktoś wrócił po sześciu latach, bo był taki ciekawy!".

"Nie zrobiliśmy nawet wszystkich przestrzeni, więc następny plac zabaw jest zawsze czymś, na co czekamy z niecierpliwością".

Obejrzyj ten projekt tutaj, aby zobaczyć wszystkie zdjęcia. Czy chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak IKC może być znaczące dla Twojego przedszkola lub żłobka? Zapraszamy do kontaktu z nami w celu uzyskania indywidualnej porady.

Skontaktuj się z nami