Projektowanie

PROJEKT I WYKONANIE

Gdy IKC zaczyna opracowywać nową koncepcję zabawy, nasi projektanci i specjaliści z branży budowlanej zadają sobie pytanie: co dokładnie chcemy osiągnąć? Czy koncepcja zabawy powinna wyznaczać nowe standardy? Czy najważniejszą siłą będzie wartość zabawy, czy może wartość projektowa w danym środowisku?

Projektanci zaczynają od modelowania pierwszych elementów za pomocą oprogramowania 3D do projektowania produktów. IKC przywiązuje ogromną wagę do integracji pracy produkcyjnej z nowoczesną technologią produkcji. W ścisłej współpracy z naszymi inżynierami budowlanymi, projektanci koncepcji zabawy odgrywają kluczową rolę w określeniu najlepszego dopasowania formy i funkcji. Dobra wartość i prostota zabawy, pozycja w naszej dotychczasowej ofercie, wybór materiałów i kolorów oraz wykończenie powierzchni są zawsze logicznym wynikiem konstruktywnej pracy zespołowej.

Oprócz osiągnięć technologicznych i atrakcyjnego wzornictwa ważną rolę odgrywają również inne, bardziej emocjonalne aspekty, takie jak sposób, w jaki moduły i plansze do zabaw są odbierane i jak dzieci reagują na prototypy. Wybór materiału, nadruku, kolorystyki, sposobu włączania czy dźwięk nie są przypadkowe.

Projektanci często czerpią inspirację z dawnych szkiców i rysunków. Ostatecznie, szacunek dla pionierów IKC i zapoczątkowanej koncepcji zabawy gwarantuje ciągłość działalności firm założonych w Holandii i Chinach.