Zrównoważony rozwój

NASZ PROGRAM ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU

Praca na rzecz lepszego świata poprzez wdrażanie naszych koncepcji zabawowych jest naszą najważniejszą misją i wizją, a to jest punktem wyjścia dla wszystkiego, co robimy.

Nasz program zrównoważonego rozwoju obejmuje następujące 4 tematy: Świat i ludzie wokół nas, Środowisko, Produkty i Bezpieczeństwo.

Świat i ludzie wokół nas
Chronimy naszą ziemię, chroniąc jednocześnie zdrowie i bezpieczeństwo ludzi pracujących w naszym łańcuchu produkcji i dostaw. Standardy, które ustalamy dla naszych dostawców, wykraczają daleko poza lokalne przepisy prawa i regulacje.

Kluczem do sukcesu IKC są nasi pracownicy i stażyści na całym świecie, którzy pracują nad naszymi najpiękniejszymi koncepcjami zabawowymi na co dzień. Wiemy z doświadczenia, że jeśli idą do pracy z przyjemnością, to chętnie zajmują się opracowywaniem naszych projektów i mają też czas i energię, aby stworzyć fantastyczne życie osobiste. Dlatego właśnie oferujemy im szereg atrakcyjnych korzyści i możliwości na całym świecie. Zapewniamy rozwój zawodowy oraz skupiamy się na różnorodności, zdrowiu i rozwoju osobistym.

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo jest podstawą wszystkiego, co robimy. Bezpieczeństwo podczas procesu produkcji, bezpieczeństwo  środowiska oraz bezpieczeństwo pracowników i dzieci bawiących się naszymi produktami. Wszystkie nasze produkty są certyfikowane przez SGS zgodnie z normą EN-71, co oznacza, że są bezpieczne i trwałe w użyciu.

Środowisko
Staramy się minimalizować nasze oddziaływanie na środowisko naturalne. Ciągle poszukujemy nowych rozwiązań w pięciu kluczowych obszarach: produkcji, wykorzystaniu produktów i surowców, infrastrukturze, transporcie i recyklingu. Każdą kolejną generację naszych produktów projektujemy z wielką dbałością o ekologię. Sprzedajemy naszym klientom mnóstwo szczęśliwych chwil zabawy. Dlatego nawet drobna korekta w całym łańcuchu naszej produkcji może mieć ogromny pozytywny wpływ na środowisko, oraz na tę szczęśliwą chwilę zabawy!

Produkty
Drewno bukowe używane w naszych produktach posiada certyfikat FSC (Forest Stewardship Council), co oznacza, że zostało skontrolowane i zakupione zgodnie z rygorystycznymi zasadami. Certyfikat ten oznacza, że drewno jest legalnie kupowane, chroni lokalne środowisko, a także chroni prawa i dobrobyt lokalnej społeczności i pracowników.

Dbamy nie tylko o lasy. Dbamy o przyszłe pokolenia!
Dzięki lasom otrzymujemy włókna drzewne, które są stosowane przy produkcji papieru i opakowań, w które pakujemy nasze produkty. One też oczyszczają nasze powietrze, wodę i zapewniają schronienie zwierzętom żyjącym w nich żyjącym. Dlatego też dokładamy wszelkich starań, aby zminimalizować nasz wpływ poprzez zakup odpowiednich surowców i ich możliwie efektywne wykorzystanie. Ale to wciąż za mało. Światowe lasy są nadal na dużą skalę niszczone przez nielegalny wyrąb, złe gospodarowanie i agresywny rozwój gruntów. Dlatego jesteśmy zdeterminowani, aby chronić lasy na całym świecie, tak by zarządzane w sposób zrównoważony pokryły wszystkie nasze potrzeby, jeśli chodzi o produkcję opakowań na długie lata.