Wachtkamer speelgoed voor gezondheidszorginstellingen
Blog
Udział

5 x zabawki do poczekalni dla twojej placówki medycznej

Prawdopodobnie rozpoznajesz ten scenariusz: wasza poczekalnia jest pełna pacjentów, którzy są zanurzeni w jednym z wielu czasopism, które oferujecie przy stoliku do czytania. W kącik zabaw poczekalni znajduje się kilka zabawek, którymi bawi się kilka dzieci. Na przykład, stół z klockami Lego. Wiesz już, że więcej klocków Lego kończy na podłodze niż pozostanie na stole. Ponadto, zawsze ważne jest, aby upewnić się, że kącik dla dzieci jest czysty i uporządkowany na następny dzień.

Być może te powody często powodowały, że wątpiłeś w swoje rozwiązanie zabawy. A może rozwiązanie, które masz, nie jest wystarczająco mocne i interesujące dla dzieci, które są już trochę zestresowane podczas konsultacji. Są to problemy, z którymi musi się zmierzyć prawie każda placówka opieki zdrowotnej z poczekalnią, od dentystów po szpitale. Tak więc, wielkie pytanie brzmi:

Która zabawka z poczekalnią jest najbardziej odpowiednia dla mojej placówki medycznej?

Odpowiedź na to pytanie jest inna dla każdej placówki służby zdrowia i różni się w zależności od dostępnej przestrzeni i liczby dzieci, które zwykle przebywają w poczekalni. Rozwiązanie do zabawy powinno być dostosowane do przestrzeni, liczby dzieci i średniego wieku dzieci.

W tym artykule podajemy pięć przykładów udanych rozwiązań w zakresie zabawek do poczekalni

wachtkamer_speelgoed-tandartsen_praktijk.jpg


Być może zastanawiasz się teraz, co my definiujemy jako "udane rozwiązania". Dlatego najpierw krótko podsumujemy korzyści, jakie nasi klienci regularnie zgłaszają nam.

Jedną z najczęstszych korzyści jest to, że dzieci, które potrafią się bawić, są mniej spięte w trakcie konsultacji. Sprawia to, że ich spotkania przebiegają płynniej. Te, bardziej efektywne konsultacje, prowadzą do korzyści finansowych i wyższego poziomu zadowolenia pacjentów poprzez pozytywną i gościnną atmosferę w Państwa szpitalu, gabinecie lub instytucji.

Idi de Boer jest kierownikiem ds. opieki w pogotowiu ratunkowym szpitala Martini w Groningen i wskazuje:

<Zabawki w poczekalni> pomagają zadbać o to, aby wizyta naszych najmłodszych pacjentów na izbie przyjęć była jak najbardziej przyjemna.

Wachtkamer speelgoed voor gezondheidszorginstellingen


Zainspiruj się poniższymi przykładami i dowiedz się, jak możesz zabawić dzieci w swojej poczekalni, umieszczając w niej odpowiednie koncepcje zabaw.

Praktyczne rozwiązanie w postaci zabawek w poczekalni kliniki oka Drechtstede

Klinika okulistyczna Drechtstede podjęła praktyczne rozważania na temat swoich zabawek do poczekalni. W centrum uwagi była higiena i bezpieczeństwo. W poczekalni umieścili dwie koncepcje zabaw, w których może bawić się jednocześnie wiele dzieci, a mianowicie stół z koralikami i stół dotykowy.

Ważną zaletą stołu dotykowego jest to, że ekran dotykowy można łatwo wyczyścić, regularnie przecierając go ściereczką do ekranu. Ponadto, dzięki temu rozwiązaniu, w poczekalni nie leżą żadne luźne zabawki. Jest to rozwiązanie bezpieczne, higieniczne i proste dla personelu.

Wachtkamer speelgoed voor gezondheidszorginstellingen


Rozpoznawalne kąciki zabaw w poczekalniach szpitala w Maasstad

Szpital Maasstad w Rotterdamie miał inne podejście do swoich zabawek w poczekalni. Podkreślali oni rozpoznawalność kącików zabaw w całym szpitalu. Wiele oddziałów ma kącik dziecięcy o tej samej tematyce dżungli, meble dziecięce i gry na ścianie.

Szpital w Maasstad postanowił również pokazać maskotkę oddziału dziecięcego w każdym z kącików zabaw. Dzięki temu dzieci w całym szpitalu czują się mile widziane i szczęśliwe. Kierownik placówki w Maasstad Hospital potwierdza, że można to zauważyć podczas wizyt w szpitalu:

Codziennie nasi lekarze zauważają, że dzieci są bardziej zrelaksowane, gdy wchodzą na salę zabiegową, co ułatwia im przejście przez kolejne wizyty.

Wachtkamer speelgoed voor gezondheidszorginstellingen


Sprytne umieszczenie kącika dla dzieci w poczekalni Floriande'a.

Ilość miejsca w poczekalni, które może być zajęte przez rozwiązanie do zabawy, często zależy od rodzaju placówki służby zdrowia. Na przykład poczekalnia w szpitalu często dysponuje większą ilością miejsca niż poczekalnia miejscowego dentysty lub gabinetu lekarskiego.

W ośrodku zdrowia Floriande zdecydowano się na mądre rozmieszczenie kącika dla dzieci. Wykorzystali zagubiony kącik poczekalni, pod schodami. Aby nadać temu kątowi dodatkowy element zabawy, przestrzeń ta została przekształcona w poczekalnię dla dzieci. Ściana pokryta jest radosnym wzorem, a dzieci mogą czekać i bawić się przy własnym stole dziecięcym z krzesłami dziecięcymi.

Wachtkamer speelgoed voor gezondheidszorginstellingen


Poczekalnia - zabawka z opieką zdrowotną - w szpitalu Erasmus

Szpital Erasmusa trzyma się tematu opieki zdrowotnej ze swoim rozwiązaniem w postaci poczekalni. W poczekalni dzieci mogą zasiąść za kierownicą karetki pogotowia lub pobawić się jednym z dołączonych modułów do zabawy lub interaktywnym ekranem dotykowym.

Dzięki tej koncepcji zabawy, szpital Erasmus tworzy w swojej poczekalni przyjemną atmosferę, która uprzyjemni wszystkim pacjentom okres oczekiwania. Dodatkową zaletą jest także cicha poczekalnia, w której nie trzeba dużo czasu poświęcać na sprzątanie zabawek.

Wachtkamer speelgoed voor gezondheidszorginstellingen


Zabawki do poczekalni dla dzieci w każdym wieku w gabinecie lekarskim Kemps

Gabinet lekarski Kemps wypełnił pustą ścianę w poczekalni połączeniem interaktywnych systemów zabaw, gry naściennej i elementów do zabawy miękkiej, na których dzieci mogą siedzieć lub bawić się.

Dzięki przemyślanemu wyborowi rodzajów zabawek do poczekalni, dzieci w każdym wieku mogą się dobrze bawić. Tworzy to przyjemną atmosferę oczekiwania, co prowadzi do zmniejszenia stresu podczas wizyty u lekarza. Wskazuje na to kierownik gabinetu lekarskiego Kemps:

Kącik dla dzieci tworzy w poczekalni spokojną i przyjemną atmosferę.

Wachtkamer speelgoed voor gezondheidszorginstellingen


Krótko mówiąc, aby stworzyć idealny kącik dla dzieci do poczekalni, należy wziąć pod uwagę następujące aspekty:

  • łatwość czyszczenia
  • bezpieczeństwo
  • brak luźnych części
  • niski poziom utrzymania
  • pozycjonowanie strategiczne
  • temat kącika dla dzieci
  • wartość zabawy dla wszystkich grup wiekowych
  • rozrywka dla wielu dzieci w tym samym czasie

Więcej inspiracji o zabawkach do poczekalni można znaleźć w naszym portfolio. Na naszej stronie internetowej można również znaleźć więcej informacji na temat zalet prawidłowego wykorzystania zabawek do poczekalni dla Państwa placówki służby zdrowia.