Kidscorner voor kinderdagverblijf
Wszystko powinno być zorientowane na dziecko

Ten ośrodek opieki dziennej przyciąga więcej klientów

Wszystko powinno być zorientowane na dziecko" - to są wartości, na podstawie których Tierlantijn wybrał koncepcję zabaw IKC. W rozmowie z Sylvią Mol, kierowniczką świetlicy, opowiada o wyborze i szczególnym miejscu koncepcji zabaw.

Koncepcja zabaw znajduje się przy wejściu i można ją podziwiać od razu po wejściu. Prawdziwa niespodzianka! Koncepcja zabaw jest celowo umieszczony przy wejściu, aby rodzice i dzieci byli zaskoczeni, gdy po raz pierwszy poznają ośrodek. Dzieci mogą w zabawny sposób poznać świetlicę, a rodzice są informowani. W ten sposób koncepcja zabawy ma pozytywny wpływ na rodziców. Fakt, że dzieci dobrze się bawią, ułatwia im wybór przedszkola. 

Jakość, zabawa i ruch!

A jakie jeszcze wartości powinien spełniać kącik zabaw? Sylvia wymyśliła to we współpracy z kolegami. Pracownicy samodzielnie stworzyli mood board, który jasno pokazywał, jak ich zdaniem powinna wyglądać koncepcja zabawy. 

Ważne było, aby koncepcja zabawy zachęcała dzieci do zabawy i ruchu oraz aby umiejętności motoryczne mogły być ćwiczone w formie zabawy. Poproszono o nadanie kącikowi dziecięcemu naturalnych elementów. 

Sylvia jest bardzo zadowolona z kącika dla dzieci i współpracy z naszym handlowcem Nielsem. Po naszym pierwszym kontakcie Niels przyjechał szybko, aby omówić nasze życzenia. Praca zespołowa, dzięki której kącik dla dzieci okazał się sukcesem, aż do ostatniego szczegółu, jest wspaniała", powiedziała Sylvia Mol.
Wszyscy koncentrujemy się na dziecku, co znajduje odzwierciedlenie w koncepcji zabawy!
Kinderdagverblijf trekt meer klanten aan
Kinderhoek voor kinderdagverblijf
Speelconcept voor kinderdagverblijf
Kidscorner voor kinderdagverblijf
Udział