Детская мебель - IKC высокий стульчик детский стол
Blog
Udział

Pięć wskazówek, jak zabawiać dzieci w domu

Czy Twoje dzieci są teraz w domu, ponieważ szkoły są zamknięte? Jak zamierzasz zabawiać swoje dzieci w domu w czasie pandemii? Nie jesteś jedynym rodzicem zastanawiającym się nad tym. 

Możemy Ci w tym pomóc, ponieważ regularnie dodajemy klasyczne elementy zabaw do naszych kącików zabaw. Przecież dziecięca zabawa jest wszędzie taka sama. Nie ma znaczenia, czy dzieci bawią się w domu, czy w sklepie. 

Poniżej podajemy pięć wskazówek, które można wykorzystać jako punkt wyjścia do wymyślenia zajęć dla dzieci w domu. Tak więc, Twoje dzieci mogą bawić się w domu w zabawny, odpowiedzialny i edukacyjny sposób!

On this image you can see a kids' corner with kids' furniture


1. Jak zabawiać dzieci w domu tradycyjnymi grami dla dzieci

Ludzie często nie zdają sobie sprawy, że dziecinna zabawa jest bardzo prosta. Dzieci z łatwością mogą być zajęte. Wystarczy wrócić do dawnych czasów. Wtedy było znacznie mniej zabawek i mniej cyfrowych sposobów na zabicie czasu. Jak się wtedy bawiłeś? A w jakie gry się bawiłeś?

W dzisiejszych czasach wiele tradycyjnych gier zostało z czasem zapomnianych. Na przykład, zabawa drewnianymi klockami i przypinanie ogona do osła. Nawet teraz, dzieci nadal bawią te gry. 

Zrób to bardziej wyzywające, nakłaniając rodzeństwo do wspólnego budowania czegoś. Albo zorganizować turniej dla rodziny z wszelkiego rodzaju klasycznymi grami. Dzieci mogą pomóc w przygotowaniach, wykonując własną tablicę do przypinania osiołków lub ozdabiając torby na wyścig worków.
Możesz również wykorzystać popularne zabawy na świeżym powietrzu jako inspirację do zabawy dla dzieci w domu. Na przykład chowanie skarbu lub polowanie albo zabawa w chwytanie flagi. W tej ostatniej grze każdy chowa flagę gdzieś w domu, wygrywa ten, kto znajdzie flagę jako pierwszy.

Kinderen thuis vermaken met makkelijke activiteiten voor kinderen thuis


2. Pozwólcie dzieciom uwolnić dziecięcą wyobraźnię

Jednym z najważniejszych elementów zabawy jest fantazja. Dzięki nieskończonej wyobraźni dzieci będą mogły bawić się w domu.

Możesz pobudzić tę wyobraźnię, dając dzieciom swobodę tworzenia własnego, małego świata do zabawy. W profesjonalnym otoczeniu robimy to poprzez umieszczenie w kąciku zabaw motywu, na przykład na płotkach i ścianach. W domu można to zrobić, dając dzieciom możliwość zrobienia rękodzieła oraz tworzenia i budowania własnego świata.

Pozwólmy im na przykład z kartonów i prześcieradeł zbudować domek do zabawy lub twierdzę. Albo zebrać stare ubrania i biżuterię na przyjęcie kostiumowe i zachęcić dzieci do przygotowania zabawy.

Dodatkowo, możecie wspólnie tworzyć własne gry dla dzieci w domu. Możesz na przykład narysować tor wyścigowy, zrobić kukiełki ręczne lub przekształcić pudełko po butach w domek dla lalek. Możliwości są nieograniczone. 

Kinderen thuis vermaken met makkelijke activiteiten voor kinderen thuis


3. Jak zabawiać dzieci w domu w aktywny sposób

Jednym z największych wyzwań, które obecnie słyszymy od rodziców, jest to, że dzieci mają dużo niewykorzystanej energii. Jest to zrozumiałe, ponieważ nie mogą chodzić do szkoły, nie bawią się ze swoimi przyjaciółmi i nie mogą chodzić na lekcje pływania czy treningi piłki nożnej. 

Jakie zajęcia możesz zaoferować dzieciom w domu, które pozwolą im uwolnić ich energię? W naszych kącikach zabaw pracujemy z elementami wspinaczki i wspinania się, ale jest wiele możliwości, aby w domu były kreatywne i aktywne.

Możesz grać z nimi w bardziej aktywne gry. Weźmy na przykład wyścig worków dla braci i sióstr lub muzyczne krzesła dla całej rodziny. Dla młodszych dzieci można stworzyć tor przeszkód z poduszek i przytulanek. Aby nawiązać do niekończącego się świata dziecięcej fantazji, możesz również wymyślić ekscytującą historię o tym, co oznaczają przeszkody.

Zaletą cyfrowego świata, w którym obecnie żyjemy, jest to, że można również szukać w Internecie darmowych zajęć sportowych dla dzieci. Istnieje wiele kanałów YouTube, które oferują zajęcia z gimnastyki i jogi dla dzieci.


4. Dodanie elementów edukacyjnych do zabawy

Poprzednie wskazówki stymulują rozwój twórczy i aktywną zabawę. Jednak dzięki odpowiednim wyborom można łatwo włączyć elementy edukacyjne do zabawy dziecka. 

Jak dopasowanie gry do pracy domowej, którą dzieci otrzymują ze szkoły. Jeśli na przykład praca domowa skupia się na języku i pisowni, można zdecydować się na szukanie słów i scrabble. 

Ponadto, można również grać w gry myślowe, takie jak "Pamięć" lub stymulować myślenie, jak w grze, „co nie pasuje”. Poza tym, gry takie jak Shuffleboard również mieszczą się na liście gier edukacyjnych. Shuffleboard pozwala dzieciom na pracę nad koordynacją ręka-oko i sprawnością ruchową.

Kinderen thuis vermaken met makkelijke activiteiten voor kinderen thuis


5. Gry interaktywne do zabawy dla dzieci w domu

Naturalnie, nie należy całkowicie pomijać zasobów cyfrowych w procesie optymalnej rozrywki dzieci w domu. Gry komputerowe i aplikacje na tablety i smartfony oferują zabawę, a często także doświadczenie edukacyjne.

Przykładem tego są gry IKC, które można pobrać za darmo z App Store lub Google Play Store. Wiele dzieci jest już zaznajomionych z tymi grami podczas wizyty w supermarkecie, restauracji lub szpitalu. Aplikacje te są również dostępne dla dzieci w domu. 

Oprócz rozrywki, gry te stanowią wyzwanie edukacyjne i stymulują rozwój poznawczy dziecka. Z pomocą tych aplikacji, Twoje dzieci mogą bezpiecznie grać, podczas gdy Ty skupiasz się na swojej pracy.

free_printable_version_of_ikc_game_unblock.jpg


Nasza cyfrowa gra Ublock jest teraz dostępna w DARMOWEJ wersji do druku!

Dla wszystkich rodziców pracujących w domu i dla ich dzieci przygotowaliśmy bezpłatną wersję jednej z naszych popularnych gier Arctic Adventures, Unblock, którą można wydrukować. Po prostu wydrukuj plik, wytnij kawałki i zacznij grać! 
Ta gra jest odpowiednia dla młodszych i starszych dzieci, ze względu na niekończące się możliwości poziomów i trudności poprzez mieszanie umieszczania bloków lodu na początku gry. Kto najszybciej poprowadzi łódź do wyjścia? Dowiedz się teraz!

Pobierz wersję gry Unblock z możliwością wydruku tutaj