Gra ścienna dla dzieci w szpitalu
Porady branżowe
Udział
Nawet poza poczekalnią, zabawa pomaga zapewnić przyjemniejszą wizytę

Dodaj zabawki do swojego gabinetu zabiegowego? Oto jak!

Wszyscy znamy typowe zabawki, które można znaleźć w większości poczekalni. Tablice z labiryntem z koralików, klocki LEGO i komiksy dla dzieci to szybki sposób na stworzenie spokojnej atmosfery w poczekalni, a także na zmniejszenie stresu u dzieci.

Często zapomina się o tym, że w przestrzeni zabiegowej lub gabinecie można również wprowadzić elementy zabawy. Dzieci zazwyczaj nie mają cierpliwości, aby czekać na zakończenie badania, i nie cieszą się na nudną lub potencjalnie bolesną wizytę. W takich sytuacjach bardzo pomocne dla dziecka, jego rodzica i opiekuna są zabawne elementy, które pomagają w sprawnym przeprowadzeniu zabiegu i pozostawiają dobre wrażenie podczas kolejnej wizyty.

Poniżej przedstawiamy kilka przykładów placówek służby zdrowia, w których elementy zabawowe okazały się doskonałym dodatkiem - nie przeszkadzając w szybkim i skutecznym leczeniu.

Wandspel boven behandeltafel

 

1. Gry ścienne nad stołem zabiegowym

Nawet dla dzieci, które doskonale potrafią pozostać w bezruchu, gra ścienna umieszczona bezpośrednio nad stołem zabiegowym sprawi, że wizyta stanie się o wiele przyjemniejsza i łatwiej będzie ją odbyć. Podczas długotrwałego schładzania oparzeń lub wykonywania zabiegów wymagających czasu i precyzji, gra ścienna jest idealnym rozwiązaniem, które pozwoli młodym pacjentom odwrócić uwagę i sprawi, że gabinet stanie się nieco mniej nudny i przerażający.

 
Een wandspel maakt een behandeling aangenamer

 

Dodatkowa wskazówka: przekształć grę w przenośną grę ścienną

Jeśli w Twojej przestrzeni zabiegowej nie ma możliwości zamontowania gry na ścianie, można ją umieścić w ramce, dzięki czemu można ją przenosić w dowolne miejsce. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdy chcesz przenieść grę do poczekalni, położyć ją na stole zabiegowym lub obok biurka.

 
Handige verplaatsbare wandspellen voor kinderen

 

2. Rozproszenie wzroku i rozjaśnienie pokoju - wszystko w jednym

Doskonałym sposobem na zapewnienie dzieciom relaksu bez konieczności aktywnej zabawy jest pokrycie ściany lub fragmentu pomieszczenia, w którym odbywa się zabieg, fantastycznymi dekoracjami ściennymi. Zwłaszcza podczas pobierania próbek krwi placówki służby zdrowia często stosują szczegółowe i kolorowe okleiny ścienne, które nie tylko ożywiają pomieszczenie, ale także po prostu zadziwiają dzieci, które nie muszą patrzeć na zabiegi ani na igły.

Możesz zapytać dzieci, ile motyli potrafią policzyć na ścianie, a zanim się zorientują, zabieg dobiegnie końca!

Wanddecoraties maken het ziekenhuis minder eng voor kinderen

 

3. Kącik zabaw podczas konsultacji

Po umówieniu się na wizytę lub w trakcie przyjmowania pacjentów, kącik zabaw dla dzieci w pobliżu biurka może być świetnym sposobem, aby dzieci były w pobliżu i miały co robić w mniej interesujących momentach wizyty.

Gra ścienna pomaga przełamać lody, co ułatwia budowanie zaufania i zadawanie dziecku pytań.

Wandspel voor kinderen bij de huisartsIKC stworzy idealną koncepcję zabawy dla Twojego ośrodka zdrowia. Bez względu na życzenia, nasza szeroka gama modułów do zabawy i nasz wyspecjalizowany zespół projektowy IKC stworzy idealne rozwiązanie do zabawy, które sprawi, że każda wizyta będzie przyjemnym doświadczeniem dla dzieci, ich rodziców, personelu i innych pacjentów.

Aby uzyskać więcej inspiracji na temat możliwości, można obejrzeć nasze portfolio lub skontaktować się z nami bezpośrednio.

Kontakt