Grote speelruimte voor meer beleving in de retail
IKC Aktualności
Udział
Home Center Wolvega: Największy dom z wnętrzami w Holandii

Jak powstał kącik zabaw dla dzieci w dużym centrum handlowym z wyposażeniem wnętrz

Home Center rozpoczęło działalność jako sklep w centrum Wolvegi. W 1982 roku firma przeniosła się do strefy przemysłowej, aby się rozwijać. Rynek sprzedaży mebli rozwijał się wiele lat później. Jedną z istotnych zmian było powstanie sklepu internetowego. W rezultacie tradycyjny sprzedawca detaliczny musi być elastyczny w prowadzeniu swojego sklepu i wyciągać wnioski, aby zatrzymać klientów i przyciągnąć nowych. W Home Center największy procent sprzedaży stanowią meble na zamówienie, których nie można znaleźć w sklepie internetowym. Pan Kapenga postrzega również centrum meblowe jako formę rekreacji, doświadczenie, które powinno pozostawić pozytywne wrażenie. Dlatego zawsze stara się, aby było to jak najbardziej relaksujące i przyjemne dla klientów.


Szeroka gama produktów na każdą kieszeń


Rynkiem docelowym Home Center jest północna część Holandii z 45-minutowym czasem dojazdu. Ponieważ Home Center jest skierowane do 95% populacji, istnieje szeroki wybór między 250 a 25 000 euro.  To sprawia, że Home Center nie znajduje się w najniższym segmencie pod względem budżetu, ale też nie w najwyższym. Aby zmotywować tę grupę docelową do wsiadania do samochodów, oferowane są również bezpłatne porady ekspertów. Styliści wnętrz doradzają między innymi w zakresie kolorów, materiałów, mebli, układu i oświetlenia.
'Zakupy mebli i wyposażenia wnętrz wiążą się z emocjami, a to doświadczenie powinno być zawsze pozytywne'
 

Obsługa gości i kompleksowe doświadczenie dla kupujących


Odwiedzający Home Center są witani jak goście. Na miejscu znajduje się bezpłatny parking z możliwością ładowania samochodów elektrycznych i rowerów. Jest to możliwe dzięki panelom słonecznym, które sprawiają, że obiekt jest neutralny energetycznie. Na każdego gościa czeka również bezpłatna filiżanka kawy i plac zabaw dla dzieci. Aby uczynić wizytę jeszcze bardziej wartościową, przygotowano tymczasową promocję. Podczas swojej "podróży dookoła świata" goście mogą odebrać "paszport" w recepcji. W każdym sklepie mogą otrzymać pieczątkę, a z pełnym paszportem mają szansę wygrać czek podróżny o wartości 1500 €! Zabawnym szczegółem jest to, że recepcjonistki noszą prawdziwe czapki stewardess, aby dopełnić wrażenia. Już samo to jest wystarczającą motywacją do odwiedzenia tego pięknego centrum wyposażenia wnętrz.

Dopełnieniem wrażeń jest specjalna usługa opieki nad dziećmi w wieku od 3 lat. Opiekunka jest dostępna w weekendy, święta i wakacje. Podczas gdy rodzice mogą spokojnie wybrać nowe wnętrze lub posłuchać rad stylistów wnętrz, dzieci mogą bawić się pod nadzorem. Dzięki temu zakupy nowego wyposażenia są jeszcze łatwiejsze niż w domu w sklepie internetowym!
 
Kinderhoek in speeldorp van woonwinkel
 

Rozwój strefy zabaw dla dzieci


Właściciel w 1982 roku sam miał małe dzieci i w rezultacie dostrzegł znaczenie rozrywki dla dzieci i tak to się zaczęło. Pierwszy kącik zabaw dla dzieci w Home Center miał boisko do gry w piłkę i kryty tor wyścigowy z hulajnogami z systemem monet. Ten kącik zabaw był przeznaczony dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat.

W 1998 roku nadszedł czas, aby wymienić hulajnogi na torze wyścigowym. Ponieważ system monet nadal wymagał dyskusji między rodzicami i dziećmi, Sikko Kapenga, dyrektor Home Center Wolvega, postanowił przeprojektować kącik dla dzieci. Między innymi dodano kino z 30 miejscami. Pojawiły się również konsole do gier i kącik kreatywności. Dzięki nowemu kącikowi dla dzieci kategoria wiekowa została rozszerzona do 4-12 lat.

Wraz z szybkim rozwojem komputerów do gier, 20 lat później, w 2018 roku, zdecydowano się przenieść i ulepszyć kącik dla dzieci. Plac zabaw został przeniesiony w inne miejsce, aby umożliwić rozwój restauracji. Sikko zaczęło szukać partnera do realizacji nowego kącika dla dzieci i zwróciło się do IKC.

Wymagania dotyczące kącika zabaw zostały dokładnie omówione z naszym account managerem Nielsem Jellema. Głównym pomysłem na kącik zabaw był innowacyjny, ponadczasowy kącik dla dzieci. Taki, który może działać niezależnie dzięki bezobsługowym elementom i łatwym w obsłudze konsolom do gier. Ponieważ kino odniosło wielki sukces, naturalnie musiało tam pozostać. W ścisłej konsultacji, nasz dział projektowy stworzył unikalną koncepcję. Ogólny obraz był znacznie powyżej oczekiwań! Od razu podjęto decyzję o urzeczywistnieniu tej koncepcji.
 
kinderen spelen met interactieve speeltafel in grote ikc play speelruimte van woonboulevard


Co goście sądzą o kąciku dla dzieci?


Otrzymujemy wiele komplementów na temat doskonałych udogodnień dla dzieci. Nawet rodziny i dziadkowie przychodzą ze swoimi dziećmi, aby pobawić się w wiosce dziecięcej. Podczas gdy dzieci się bawią, mogą napić się kawy i zjeść ciastko w restauracji. Niektóre dzieci przyszły nawet z sąsiedztwa, aby bawić się same, ale rodzice muszą im towarzyszyć.

"To, czy kącik dla dzieci ma wpływ na produktywność i samopoczucie pracowników, jest trudne do zmierzenia. Naprawdę widzimy tylko szczęśliwych ludzi i tego właśnie chcemy." 

Ponieważ odwiedzający Home Center Wolvega jest gościem, który zawsze zasługuje na najlepsze doświadczenia zakupowe, Sikko zawsze zastanawia się, jak zapewnić gościom jak najwięcej luksusu i rozpieszczania. Dlatego zdecydowanie poleca kącik dla dzieci innym przedsiębiorcom z branży, ale tylko wtedy, gdy pozwala na to przestrzeń.

Chcesz uzyskać więcej informacji na temat możliwości? Skontaktuj się z nami.

Skontaktuj się