this image shows a kids corner with wallgames in a restaurant
Porady branżowe
Udział

Nowe pokolenie chce spożywać posiłki w restauracjach przyjaznych dla rodziny

Teraz, gdy nowe pokolenia stają się rodzicami, placówki hotelarskie coraz częściej muszą ponownie przemyśleć menu, układ restauracji i wystrój wnętrz. Nowe pokolenia poszukują zdrowszych lokali gastronomicznych, w których ich dzieci będą mogły swobodnie się bawić, a dorośli będą mogli jeść i pić w czasie wolnym.

Niehigieniczne baseny do piłek i niebezpieczne konstrukcje do wspinaczki należą do przeszłości. Obecnie goście oczekują, że plac zabaw będzie tak samo bezpieczny i czysty jak reszta restauracji. Dlatego też nowe, przyjazne dzieciom restauracje coraz częściej skupiają się na wymagających rodzicach, którzy mają większe oczekiwania co do ich doświadczeń gastronomicznych, zarówno dla siebie, jak i dla swoich dzieci.

child_friendly_dining_with_a_kids_corner_for_restaurants-1.jpg


Znalezienie przyjaznej rodzinie restauracji ze zdrowym menu było kiedyś wyzwaniem. W tamtych czasach to głównie restauracje typu fast food skupiały się na dzieciach. Dziś coraz więcej różnych placówek gastronomicznych dostrzega znaczenie i zalety zadowolonych rodzin. Dlatego też rośnie liczba restauracji przyjaznych dla rodziny. Ułatwia to rodzicom wybór zdrowej, a jednocześnie przyjaznej dla rodziny opcji.

"Kącik dziecięcy daje nam przewagę nad konkurencją, która nie ma miejsca do zabawy. I w rezultacie rodziny przychodzą do nas częściej." Według Irene Maris z Beachclub Kaaphoorn. "Ponadto, kącik dla dzieci zapewnia, że goście zostają dłużej i zamawiają więcej."

Dzisiejsze dzieci są kolejnym pokoleniem gości, więc to po prostu inteligentny marketing, aby dzieci od najmłodszych lat czuły się mile widziane w swojej restauracji. 

Czy Twoja restauracja jest przyjazna dla rodziny? Dowiedz się, jak IKC może Ci pomóc.

Przeczytaj więcej

child_friendly_dining_with_a_kids_corner_for_restaurants-3.jpg