IKC viert Internationale Dag van de Rechten van het Kind, World Children's Day 2021
Blog
Udział
"Lepsza przyszłość dla każdego dziecka”

World Children’s Day 2021

20 listopada obchodzimy Światowy Dzień Dziecka - specjalny dzień ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w celu zwiększenia świadomości na temat praw dzieci. Od 32 lat dzień ten obchodzony jest na nowo i na nowo, ponieważ niestety wciąż są na świecie dzieci, które nie mają tej ochrony.

W tym szczególnym dniu na całym świecie organizowane są zabawy i imprezy. W tym roku UNICEF wybrał wielu Młodzieżowych Ambasadorów, z których każdy zajmuje się określonym tematem, takim jak równość, rasizm i poświęcanie szczególnej uwagi dzieciom z niepełnosprawnościami fizycznymi.
 

Dzieci mają prawo do zabawy

Jeden z artykułów Konwencji ONZ o prawach dziecka mówi, że każde dziecko powinno mieć możliwość zabawy i wypoczynku. Nie tylko powinny one mieć swobodę uczestniczenia w zabawnych, kreatywnych zajęciach, do których zachęca rząd, ale zabawa jest również kluczowa dla ich rozwoju. Zabawa jest jednym z głównych elementów budowania ich kreatywności, wyobraźni, zręczności i pewności siebie, aby mogły pokonywać wyzwania w przyszłości.

W IKC staramy się na swój sposób przyczynić się do tego prawa, zapewniając zabawne i bezpieczne kąciki zabaw we wszystkich rodzajach miejsc, dla firm z różnych sektorów, gdzie dzieci mogą się swobodnie i bez przeszkód bawić, bez względu na to, gdzie są zabierane do świata dorosłych. Dzieci mają prawo być tym, kim są i cieszyć się swoim dzieciństwem tak długo, jak to możliwe!
 

Dlaczego obchodzimy takie dni?

Istnienie międzynarodowo uznanych dni jest przede wszystkim ważnym i użytecznym narzędziem do zwrócenia większej uwagi na ważne, ale często unikane problemy w naszym społeczeństwie. Te międzynarodowe dni są idealnym momentem dla wybranych ambasadorów, aby zorganizować specjalne działania na dużą skalę, które tworzą świadomość tych problemów w zabawny sposób. W dzisiejszych czasach media społecznościowe są jedną z najlepszych i najwygodniejszych platform do podnoszenia świadomości w kreatywny sposób.

Czy chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak IKC może stworzyć specjalny kącik zabaw dla Twoich najmniejszych gości? Zapraszamy do kontaktu z nami w celu uzyskania indywidualnej porady.

Kontakt