Интерактивные игровые системы - IKC оборудованные игровые
Blog
Udział

4 wskazówki, jak stworzyć wewnętrzny plac zabaw, aby poradzić sobie z malejącymi liczbą odwiedzających

Jak radzisz sobie z trendem malejącego ruchu w sklepach? Prognoza sektora detalicznego ABN Amro na rok 2020 i 2021 pokazuje, że bank spodziewa się, iż w najbliższych latach branża retail będzie nadal zmagać się z problemami związanymi z popularnością handlu elektronicznego.

Sprzedawcy detaliczni muszą wymyślić się na nowo<...> Około 55 procent konsumentów orientuje się online przed dokonaniem zakupu w fizycznym sklepie.

powiedział ekonomista sektora handlu detalicznego i rozrywki ABN Paul Metzemakers. Doradza on sprzedawcom detalicznym, aby poprawić jakość obsługi klienta w celu zwiększenia szans na wizyty powracające. Jak kącik zabaw wpasuje się w ten obraz? I co należy wziąć pod uwagę?

Kinderhoek winkelbeleving


Istnieje kilka sposobów na wzbogacenie wizyty w Twoim lokalu, a kącik dla dzieci jest doskonałym przykładem. 

W dzisiejszych czasach oczekiwania klientów są znacznie wyższe, jeśli chodzi o doświadczenia klientów w Twojej firmie. Ponadto, cena i produkt stają się coraz bardziej podporządkowane temu, jak odwiedzający doświadczają Twoich usług. Kącik dziecięcy przyczynia się do pozytywnych doświadczeń klientów w Twoim sklepie, zarówno dla młodych jak i starszych gości.
 

Kącik zabaw działa dobrze w każdym sektorze.

Zabawa jest uniwersalna. Zabawa dziecięca jest taka sama w każdym kraju i kulturze. Efekt zabawy dzieci jest również taki sam na całym świecie: szczęśliwe dzieci skutkują szczęśliwymi rodzicami. 
Takimi szczęśliwymi rodzicami są Twoi klienci lub goście, którzy mogą poświęcić więcej czasu i uwagi Twojemu produktowi lub poradom, ponieważ ich dzieci bawią się.

Na przykład, w salonie samochodowym, zadowolone dzieci zapewniają, że Twój zespół sprzedaży może dać niezakłócone pole sprzedaży. W supermarketach, plac zabaw pozwoli rodzicom zabrać ze sobą dzieci na cotygodniowej wycieczki do sklepu spożywczego.

Jak stworzyć idealny kącik dla dzieci w Twoim lokalu? Przeczytaj nasze cztery wskazówki dotyczące tworzenia wewnętrznego placu zabaw. Kluczowe elementy idealnego kącika do zabawy pozostają takie same dla każdej organizacji.

Wskazówka 1 do stworzenia miejsca do zabawy: rozrywka dla dzieci w każdym wieku

W ciągu pierwszych dziesięciu lat naszego życia szybko się rozwijamy. Sztuczka polega na stworzeniu kącika zabaw z zabawami dla różnych grup wiekowych. W ten sposób oferujecie rozrywkę dla dzieci w wieku trzech i czterech lat, ale także dla ich starszego rodzeństwa.

Podczas gdy Wasi najmłodsi goście z pewnością będą się dobrze bawić przy stole z koralikami, być może będziecie musieli dodać bardziej wymagające zajęcia dla starszych dzieci. Na przykład, sklep meblowy Möbel Hesse postanowił skupić się na młodszych i starszych dzieciach, tworząc idealne połączenie konstrukcji wspinaczkowych, gier ściennych i ekranów dotykowych z grami.
 

Kinderhoek Moebel Hesse - kinderhoek jong en oud


Wskazówka nr 2 dotycząca tworzenia własnego obszaru zabawy:  Zapewnij rozpoznawalny kącik dla dzieci

Naturalnie ważne jest, aby Twój kącik zabaw był rozpoznawany przez dzieci i aby kącik dla dzieci przemawiał do nich. Umieszczając jeden lub więcej rozpoznawalnych rozwiązań zabawowych, zachęcasz dzieci do rozpoczęcia zabawy. 
Dzieci uwielbiają kolor i aby do nich dotrzeć, kolor jest często używany w zabawkach dziecięcych. Nasze kolorowe moduły do zabawy mogą być czasami trudniejsze do zintegrowania, dopasowania z Twoim miejscem i wnętrzem. 
Szybko staje się to łatwiejsze, gdy wybiera się kolory z własnej identyfikacji wizualnej. 

Co więcej, do koncepcji zabawy można dodać wspólne aspekty ze swojej oferty. Weźmy na przykład pod uwagę włączenie narzędzi do projektu kącika dla dzieci w sklepie dla majsterkowiczów. Albo dodanie motywu kanapki w kąciku zabaw w jadalni.

Dzięki indywidualnemu wyglądowi, najmłodsi goście zawsze rozpoznają miejsce do zabawy. Pomoże to już od najmłodszych lat tworzyć pozytywne skojarzenia z Twoją organizacją.

kinderhoek_bouwmarkt_thema.jpg


Wskazówka 3 dotycząca tworzenia obszaru zabawy: Bezpieczeństwo przede wszystkim

Oprócz zabawy, bezpieczeństwo jest również ważnym aspektem każdego placu zabaw. Na przykład, jeśli chodzi o bezpieczną wysokość dla koncepcji zabawy i zmniejszenie liczby luźnych elementów i wysiłku potrzebnego do czyszczenia.  

Istnieje kilka etykiet, które wskazują na bezpieczeństwo produktów. Ułatwia to Państwu zagwarantowanie bezpieczeństwa Państwa kącika zabaw. Produkty, które spełniają europejską normę EN-71, mają gwarancję bezpieczeństwa.

Dla przykładu, jeśli w obszarze przeznaczonym dla dzieci znajdują się elementy do wspinania się na wysokości przekraczającej 60 cm, obowiązkowo należy dodać amortyzującą podłogę do zabawy. Centrum handlowe Marktplatz skorzystało z okazji, by poszerzyć kącik zabaw dla dzieci o podłogę z EPDM pełną elementów zabawnych.

Ponieważ podłoga EPDM składa się z małych granulatów gumowych, możliwe jest łatwe wkomponowanie w nią figurek i logotypów. Dzięki temu podłoga EPDM jest nie tylko bezpieczna, ale i sprawia wiele radości!

This image shows a custom kids corner in a shopping center


Wskazówka nr 4 dotycząca tworzenia własnego obszaru zabawy: Zwróć uwagę na higienę

Higiena jest istotnym czynnikiem przy projektowaniu kącika zabaw dla dzieci. Dlatego też koncepcje zabaw mogą być pokryte ochronną, antybakteryjną farbą. Farba ta nie pozostawia śladów chemicznych i utrudnia przywieranie bakterii, grzybów do powierzchni modułów do zabawy.

Oprócz farby wskazane jest, aby kącik dla dzieci nie zawierał żadnych luźnych części. Oszczędzi to personelowi sprzątania i czyszczenia. Jest to również o wiele bezpieczniejsze dla bawiących się dzieci.

Zastanawiasz się, jak inni właściciele firm zrobili swój kącik zabaw?

Odkryj to tutaj.